Cerere de cotație
românesc
LM2940IMP-10/NOPB
Cerere de cotație
Preț de referință (în dolari SUA)
In stoc
1000+
Anchetă online
Specificații
  • Număr parc
    LM2940IMP-10/NOPB
  • Descriere
    IC REG LINEAR 10V 1A SOT223-4
  • Condiții libere de stare / stare RoHS
    Plăcuță fără plumb / Compliant cu RoHS
  • Modelul ECAD
  • Dropout de tensiune (Max)
    1V @ 1A
  • Tensiune - ieșire (min / fix)
    10V
  • Tensiune - ieșire (Max)
  • Tensiune - Intrare (Max)
    26V
  • Pachetul dispozitivului furnizor
    SOT-223-4
  • Serie
  • Caracteristici de protecție
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
  • ambalare
    Tape & Reel (TR)
  • Pachet / Caz
    TO-261-4, TO-261AA
  • PSRR
    63dB (120Hz)
  • Tipul de ieșire
    Fixed
  • Configurarea ieșirii
    Positive
  • Alte nume
    LM2940IMP-10/NOPBTR
    LM2940IMP10NOPB
  • Temperatura de Operare
    -40°C ~ 85°C
  • Numărul autorităților de reglementare
  • Tipul de montare
    Surface Mount
  • Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Producător Standard Timp de plumb
    8 Weeks
  • Condiții de stare fără plumb / stare RoHS
    Lead free / RoHS Compliant
  • descriere detaliata
    Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 1A SOT-223-4
  • Curent - aprovizionare (Max)
    15mA
  • Curent - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Curent - ieșire
    1A