Acasă > Produse > Circuite integrate (ICS) > Embedded - Microcontrolere > ATMEGA168V-10AI
Cerere de cotație
românesc
3754941ATMEGA168V-10AI ImagineMicrel / Microchip Technology
ATMEGA168V-10AI
  • Număr parc
    ATMEGA168V-10AI
  • Descriere
    IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
  • Condiții libere de stare / stare RoHS
    Conține plumb / RoHS neconform
  • Foi de date
  • Modelul ECAD
  • Tensiune - alimentare (Vcc / Vdd)
    1.8 V ~ 5.5 V
  • Pachetul dispozitivului furnizor
    32-TQFP (7x7)
  • Viteză
    10MHz
  • Serie
    AVR® ATmega
  • Dimensiunea RAM
    1K x 8
  • Tip memorie program
    FLASH
  • Dimensiunea memoriei programului
    16KB (8K x 16)
  • Periferice
    Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
  • ambalare
    Tray
  • Pachet / Caz
    32-TQFP
  • Tip oscilator
    Internal
  • Temperatura de Operare
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Numărul de intrări / ieșiri
    23
  • Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Condiții de stare fără plumb / stare RoHS
    Contains lead / RoHS non-compliant
  • Dimensiunea EEPROM
    512 x 8
  • descriere detaliata
    AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 16KB (8K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)