Acasă > Produse > Circuite integrate (ICS) > Embedded - Microcontrolere > Z8F042ASH020EG
Cerere de cotație
românesc
Z8F042ASH020EG
  • Număr parc
    Z8F042ASH020EG
  • Descriere
    IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC
  • Modelul ECAD
  • Tensiune - alimentare (Vcc / Vdd)
    2.7 V ~ 3.6 V
  • Viteză
    20MHz
  • Serie
    Encore!® XP®
  • Dimensiunea RAM
    1K x 8
  • Tip memorie program
    FLASH
  • Dimensiunea memoriei programului
    4KB (4K x 8)
  • Periferice
    Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
  • ambalare
    Tube
  • Pachet / Caz
    20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Alte nume
    Z8F042ASH020EG-ND
  • Tip oscilator
    Internal
  • Temperatura de Operare
    -40°C ~ 105°C (TA)
  • Numărul de intrări / ieșiri
    17
    Lead free / RoHS Compliant
  • Dimensiunea EEPROM
    128 x 8
  • descriere detaliata
    eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH